اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص فروش ووچر (VOUCHER) ثبت نام درآزمون زبان های بین المللی TOEFL و GRE اینترنتی

1398/03/07

بدين‌وسيله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون های بین المللی (TOEFL,GRE (iBT می رساند، فروش ووچر برای ثبت نام درآزمون های فوق، از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 98/03/08 از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org  (لینک آزمون های بین المللی) به شرح ذیل صورت می پذیرد.

تکالیف داوطلبان:

1. مراجعه به سایت اينترنتي ets.org:

a.  ایجاد حساب کاربری آزمون TOEFL يا GRE

b. در صورتی که داوطلب قبلا دارای حساب کاربری است، نیاز به ایجاد مجدد حساب کاربری ندارد.

2. مراجعه به سایت اينترنتي ets.sanjesh.org:

a. مطالعه شرايط و ضوابط

b. تکمیل فرم مشخصات فردي، انتخاب نوع آزمون، تاريخ آزمون، مرکز مجری آزمون و شماره حساب بانکي داوطلب در صورتی که لازم به  استرداد وجه باشد (داوطلب حداکثر دو تاريخ/مرکز براي ثبت نام مي تواند پيشنهاد کند).

c. پس از تکميل فرم، پيامکي حاوي کدپيگيري و هزينه آزمون به تلفن همراه داوطلب ارسال می شود.

d. هدایت داوطلب به سایت بانک، پس از وارد کردن کدپيگيري (در سایت، نام بانک، مبلغ آزمون و نام موسسه مجاز فرووش ووچر، به داوطلب نمایش داده می شود).

e. وارد کردن اطلاعات کارت بانکي (شماره کارت ، رمز اينترنتي، CVV2 و تاریخ انقضا) و کسر وجه از کارت داوطلب و واریز به شماره حساب موسسه اعلام شده از سوی سایت سازمان.

f. ارسال اطلاعات مورد نياز از داوطلب براي موسسه معرفی شده و تلاش آن موسسه جهت ثبت نام داوطلب در آزمون در تاريخ های پيشنهاد شده از سوی داوطلب.

g. پس از ثبت نام توسط موسسه مجاز، ارسال ایمیل تاییدیه ثبت نام از سوی موسسه ETS و ارسال پیامک تاییدیه ثبت نام از سوی سازمان سنجش برای داوطلب.

تذکر:

1. در صورتی که نام کاربری یا رمز مربوط به حساب کاربری اشتباه باشد، يا مشخصات ثبت شده توسط داوطلب با اطلاعات حساب کاربری مطابقت نداشته باشد، موسسه همکار، درخواست داوطلب را لغو کرده و پیامکی به داوطلب ارسال خواهد کرد و این مساله را به وی گزارش می دهد نام ایشان نيز در ليست استرداد وجه آن موسسه قرار خواهد گرفت. استرداد وجه حدوداً، 7 روز کاری به طول می انجامد. لذا لازم است که داوطلبان نام کاربری و رمز خود را با دقت در سایت ثبت نمایند و علایم، کوچک و بزرگ بودن حروف را به دقت مدنظر داشته باشند.

2. در صورتی که موسسات مجری آزمون در تاریخ های پیشنهادی از سوی داوطلب، دارای ظرفیت خالی نباشند، و موسسه نتواند داوطلب را ثبت نام نماید، پس از چندین بار تلاش موسسه در فاصله های زمانی چند ساعته (حداکثر 2 روز) و عدم موفقیت در ثبت نام، موسسه همکار موظف است، نسبت به استرداد وجه به حساب داوطلب اقدام نماید.

3. جهت کنترل عرضه و تقاضا، در حال حاضر هر داوطلب در طول 2 ماه، فقط یک فرصت ثبت نام از طریق این سامانه را دارد.

 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور